You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ניהול פרויקטים ב 5 שלבים

כל פרויקט שלנו מתחיל בשיחה על בית העסק, תוך פילוח הנתונים הרלוונטיים למטרות הקידום שלו. אחרי שעברנו היכרות מעמיקה, למדנו את קהל היעד וכיצד הוא מתנהג - ניגשים לעבודה.
 
שלב 1 - אפיון 
זהו שלב שמאוד תלוי בגודל וסוג האתר וגם השלב הבסיסי החשוב עליו נשענת בניית האתר. כאשר מאפיינים אתרים גדולים האפיון הוא נושא בפני עצמו, יש יותר מידי משתנים ולכן מבצעים אפיון מלא ומעמיק עד לפרטים הקטנים, במיוחד באתרים מותאמים עם מערכות ייעודיות לאותו אתר. באתרי תדמית למשל הדברים דיי ברורים וזה לא משנה כל כך במה עוסק אותו בית עסק.
 
שלב 2 - SEO
לא משנה מה גודל הפרויקט יש צורך בכמה בעלי מקצוע שיחברו יחד לפרויקט הספציפי שלכם. אחד הדגשים בשיווק הוא קידום אורגני של האתר באמצעות תכנים. תובנות ראשוניות למקדם SEO מקצועי יבטיחו חיים קלים יותר בצד הזה, מי שנמדד על תוצאות מיקום האתר חייב לתת את הטון מבחינתו כבר בימי התכנון ומשם אנחנו מזרימים את המידע דרך הצינורות הקריטאיטיביים שלנו עד להשגת היעדים שנקבעו מראש.. 
 
 

רגע, המקלדת לא הייתה על עברית!!!!!! 

רגע מכונן שכל איש תוכן עובר על בשרו לפחות כמה פעמים ביום... וגם לזה המציאו אתר :)
שלב 3 - עיצוב
העיצוב הוא שלב מאוד חשוב בכל פרויקט והוא אינו מסתכם רק בבחירת גוונים לאתר. עיצוב קובע היכן יהיו אזורים שונים באתר בהתאם לאיפיון המוקפד שנעשה בשלב הראשון, שם מגדירים את האזורים בהם ישובץ כל פרט באתר. 
 
כאשר מדובר בפרויקט גדול וייחודי, מערבים גורם מומחה נוסף שנקרא:  UI -  User Interface    ו- UX User Experience  -  אותו מומחה יקבל את האפיון ויתחיל לחקור את האינטרנט ביחס לקהל היעד וינחה את העיצוב במה שמוגדר "מוקאפ"  (שרטוט ) היכן אזורי תוכן שונים יהיו באתר בהתאם לחקר שוק שנעשה סביב אותו קהל יעד. לאחר מכן העיצוב ידאג לצבוע, לקשט, לשים כפתורים ובקיצור ידאג לשפה הגרפית. אין ספק שזאת הדרך הנכונה ביותר לעיצוב אתר, יחד עם זאת באתרי תדמית ניתן להסתפק במעצב מנוסה.
 
אחרי שקבלנו את כל קבצי האתר כתמונה (עיצוב של כלל האתר) יש לוודא כי כל תרשים הזרימה סגור ומכל מקום אנו יודעים היכן ומה מיועד לגולש. לאחר אישור סופי של  הלקוח יחד עם יתר בעלי המקצוע המעורבים בפרויקט, עוברים סוף סוף לחלק הכיפי - ה ת כ נ ו ת!!


שלב 4 - תכנות 
שלב התכנות הוא השלב בו האתר והמתכנת מתעוררים לחיים... כל העיצוב קורם עור וגידים ומתחיל לזוז בהתאם לחליל של העכבר... הדבר החשוב ביותר הוא להגיע לשלב התכנות סגורים באופן מוחלט בכל פרטי האתר. העיצוב חייב להיות מדויק לאפיון, כי בסיום התכנות האתר יראה בדיוק כפי שקבלנו אותו מהעיצוב ועל כל זה מתבסס התכנות, ככל שתגיעו מוכנים בצורה מושלמת לשלב הזה כך תקדימו לקבל את האתר שלכם ללא דחיות נוספות. זמן התכנות של האתר הוא זמן מצוין להיכנס לנושא התכנים של האתר. 
כשמנהלים פרויקט בסדר הנ"ל, כאשר יש תיאום ציפיות נכון, שלב התכנות הוא החלק המהיר ביותר בכל העשייה הזאת, הוא הכי מציק, הוא מעצבן לפעמים, תמיד שובר את הראש אבל את זה אנחנו אוהבים. 
 
שלב 5 - ניהול התוכן 
בשלב הזה כבר יש לנו את הכל....
הכרנו אנשים מעולים, קבלנו הנחיות מאנשי מקצוע ועוד.. הגיע הרגע המיוחל לראות את הכל מקבל פנים..
רגע, המקלדת לא הייתה על עברית!!!!!! 
רגע מכונן שכל איש תוכן עובר על בשרו לפחות כמה פעמים ביום... וגם לזה המציאו אתר :)
התוכן, שעשה שיעורי בית בזמן התכנות או בשלבים מוקדמים יותר, צבר תיקיות על פי האפיון והעיצוב והכל מוכן לעלות לאוויר: תמונות בגדלים שהעיצוב קבע, אופי הכתבות / מאמרים שהלקוח בדק ואישר ובקיצור הרבה חפירות אינטרנט שמוכנות כעת להיטמע לתוך האתר הפרטי שלכם. קחו בחשבון שבוע של כתיבה, סידור, חיתוך תמונות והטמעת התכנים במערכת הניהול הסופר ידידותית שלנו ויש לנו קישור לאישור סופי של הלקוח .
 
ולפעמים החגיגה נגמרת...
הפרויקט הסתיים - תמיד מרגיש כמו שהילדים גדלים ועוזבים את הבית, אמנם כל הציוד עדיין בבית (אחסון הקבצים) ועדיין הפרידה קשה....
תראה אותו, כבר עם אנשים חדשים, מדפדף בין עמודים, משוויץ ביופיו, שולח מיילים ומקבל פניות.... הוא כבר לא צריך אותנו כמו פעם .....
מצד שני תראי איך הוא גדל ומתפתח....ילד קסם שלנו.. אנחנו תמיד מאחורייך!! 

זהו חברים, עוברים לפרויקט הבא.. אותה הגברת בשינוי אדרת..
הצטרפו גם אתם למסלול ההצלחה שלנו ותתחילו למנף את העסק שלכם!

שיווק B2B B2C

פתרונות שיווק וחיבור בין עסקים וממשקים

נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA